Сторінка педагога-організатора





Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
    25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо                                      жінок;
    1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
    2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
    3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними                                   можливостями;
    5 грудня – Міжнародний день волонтера;
    6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
    9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
   10 грудня – Міжнародний день прав людини


З  21 по 25 листопада у  нас проходить
тиждень безпеки життєдіяльності на тему:

"
Вогонь - біда, вода - біда,
а без вогню і води, ще більше біди
"
У конкурсі на кращий малюнок перемогла учениця 9 класу Сащук Діана




З 14 по 18 листопада у нас проходить тиждень безпеки дорожнього руху.
Пропонуємо вашій увазі відео створене учнями 8 класу





"





 14 жовтня для України - особливий день 


Українські захисники і захисниці, які боронять незалежність України на полі бою, стали справжнім символом духу народу, прикладом незламності та героїзму.

Ця дата також має глибоке історичне значення, адже це одночасно і День козацтва, історія якого надихає українців звитяжністю та нагадує про багаті військові традиції нашого народу.

Пропонуємо вам пройти тест та пригадати історію українського
 козацтва і його зв'язок зі святом українських захисників.




З 19 по 23 вересня у нас проходить тиждень безпеки життєдіяльності на тему:
"
Їдеш у путь – обережним будь!"
Пропонуємо переглянути


Вітаємо усіх з Днем знань!
Дорогі вчителі, учні, батьки ! Прийміть щирі вітання зі святом — Днем знань та початком нового навчального року! Бажаю вам в цей чудовий день відмінного настрою, невпинного прагнення до нових досягнень і відкриттів, творчості, міцного здоров'я та успіхів у здійсненні задуманих починань!

23 травня - День героїв України
Національне українське свято, яке було створене для вшанування пам'яті борців за волю та незалежність своєї Батьківщини.
Сьогодні ця подія особливо актуальна, адже після 24 лютого 2022 року, коли РФ повномасштабно вторглася в Україну,
кожен з нас є своєрідним героєм.




День української вишиванки - свято, яке українці зустрічають щороку. На честь нього не передбачені вихідні, але ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.

Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу. Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

День української вишиванки не має постійної дати - щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022-му році свято випадає на 19 травня

У мирний час в різних містах люди влаштовували флешмоби і ярмарки, змагання та концерти. Зараз, у воєнний час, влада не рекомендує влаштовувати масові заходи, але кожен українець може вдягти вдома вишиванку і зустріти торжество в колі сім'ї.

Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.

Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту:

  • ромб - символ родючості, поліпшення добробуту сім'ї;
  • квадрат - баланс, гармонія, удача і порядок;
  • спіраль - циклічність часу, символ змін;
  • сварги (нагадують половину цифри 8) - сила духу;
  • восьмикутна зірка - символ возз'єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію;
  • хрест - захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;
  • калина - безсмертя роду і довголіття сім'ї;
  • ромашка - символ кохання і юності;
  • маки - потужний захист від зла, наближення виконання бажань.

Згідно з повір'ями, чоловікам краще носити вишиванку з геометричним візерунками, а жінкам - із зображеннями рослин, трав і квітів


16 травня
Вітаємо з Днем народження Карашевич Інну Іванівну
 !



15 травня
Міжнародний день сім'ї
 

Нехай у Вашій родині завжди панує
любов, повага та добробут!





9 травня

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У 2015 році Верховна Рада України ухвалила закон про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, який встановив 8 травня Днем пам'яті та примирення, а замість радянського свята День перемоги було встановлено День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який щороку відзначається 9 травня.
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні”. Запропоновані зміни мають на меті відзначати 9 травня День Європи, а не День Перемоги, як у Росії. 
Про реєстрацію проєкту закону №7297 у понеділок, 18 квітня, повідомив нардеп Володимир В’ятрович (“Європейська солідарність”).
Разом із ним та колегами по “ЄС” законопроєкт підписали 30 народних депутатів фактично з усіх фракцій – “Голос”, “Батьківщина”, “Слуга народу”, груп “Довіра” і “За майбутнє”.
“Ми не маємо права відзначати день Перемоги разом із Росією 9 травня – в дату, придуману Сталіним. По-перше, нацистська Німеччина капітулювала 8 травня, і саме цю дату відзначає весь цивілізований світ. По-друге, це має бути День пам’яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  А 9 травня Україна має разом з усіма країнами ЄС відзначати День Європи”, – вважає В’ятрович. 

День Європи

Подія має ще одну назву – День декларації Шумана. Історично існує два дні Європи. Перший – 5 травня. Він був заснований на честь створення Ради Європи у 1949 році. Другий – 9 травня – на честь того, що у 1950 році країни-засновники вперше запропонували створити Європейський Союз.

8 травня

8 травня світ відзначає перемогу над нацизмом в Європі та згадує усіх людей, що загинули під час найбільшої трагедії в історії людства – у Другій Світовій війні.

День матері
Зідно з Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.  у другу неділю травня  в Україні вітають матерів. Цього року свято випадає на 8 число.

Відомо, що в 1908 році американка Анна Джервіс запропонувала заснувати День матерів. Мотивація сумна, але зрозуміла - її мати передчасно померла, тому Джервіс хотіла, щоб всі діти на цій Землі щорічно вшановували своїх мам. Вона довго писала листи з ініціативою і домоглася результату - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято.





Міжнародний день сонця 

3 травня - Міжнародний день сонця. Започаткувало подію Міжнародне товариство сонячної енергії 1994 року. Цього дня в різних країнах світу традиційно відбуваються заходи по вивченню найближчої до планети Земля зірки, а також обговорення між науковцями щодо ефективного використання сонячної енергії.

Також 3 травня - День кондитера. Присвячена дата всім професійним кухарям, які створюють солодощі. Подія має міжнародне значення. Кондитером бути зовсім непросто, адже потрібно розбиратися в запахах і смаках, знати як їх правильно поєднувати між собою.

А ще 3 травня - Всесвітній день боротьби з астмою. Понад 300 мільйонів людей в усьому світі страждають від цієї хвороби, тому дуже важливо знати про цю проблему та шляхи її вирішення.

3 травня - Всесвітній день свободи преси. Це ще одне нагадування про те, що потрібно поважати свободу преси. Також цього дня обговорюється журналістська професійна етика.

А ви знали?



1000 років тому, втікала у нікуди беззахисна донька вбитого короля Англії  Гарольда ІІ Годвінсона, Гіта (Гіта Уессекська ), щоб насильно не видали її заміж за вбивцю батька. 

Король - самозванець кинув навздогін вірних псів та попередив всіх королів і королев Франції, Німеччини, Данії..., якщо приймуть  і пригріють втікачку, то піде війною!  Спустошить і помститься! Бо ж королівський титул Гіти був дуже йому потрібний! 

Ніхто в Європі не подав допомоги принцесі, бо ніхто не хотів війни! 

Єдиний, хто не побоявся і кинув виклик вбивці і самозванцю - була королева Норвегії Єлизавета, донька будівничого Софіівського собору князя Київської Русі Ярослава Мудрого! Наша королева! Вона була в Європі відома як Еллісіф. Після вбивства її чоловіка Гаральда ІІІ, Єлизавета правила Норвегією, іншими словами була королевою вікінгів! 

І ось ця княгиня з Києва Єлизавета не тільки обігріла сироту, але й поставила ультиматум: 

 - Що? Ти смієш мені погрожувати? Та тільки рипнись! І я вже буду зі своїм військом біля твоїх воріт! Віднині ця дівчина, вважай, моя донька. 

Королева  Єлизавета, яка втратила свою рідну донечку Марію, до речі в один день з чоловіком, діяла безстрашно і впевнено!

Вона вистояла, виховала не лише свою рідну доньку Інгігерду, майбутню королеву Данії, але й Гіту, доньку вбитого підступно короля Англії. 

І знаєте ким стала прихищена королевою Єлизаветою, донькою Ярослава Мудрого, англійська біглянка? 

Дружиною князя київського Володимира Мономаха! Матір’ю якого, була сестра візантійського імператора.
Нам є чим пишатися! В нас глибоке коріння і велична історія! 


Немає коментарів:

Дописати коментар